Czym jest Deal?

Magazyn Deal jest uznanym w środowisku akademickim magazynem studenckim o tematyce ekonomiczno-biznesowej, tworzonym i wydawanym przez członków SKN Inwestor. Dzięki wysokiemu poziomowi merytorycznemu i edytorskiemu zyskał rangę pisma ogólnopolskiego. Zawarte w nim artykuły pisane zarówno w języku polskim jak i angielskim, mają za zadanie przybliżyć sytuację gospodarczą w kraju i na świecie. Deal to magazyn całkowicie tworzony przez Studentów.

Czym jest SKN Inwestor?

Studenckie Koło Naukowe Inwestor to jedna z największych i najprężniej działających organizacji studenckich na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Już od 15 lat członkowie Inwestora przygotowują co najmniej 10 niezwykłych projektów rocznie, w których udział biorą tysiące Studentów z całej Polski. Nasze najważniejsze cele to tworzenie aktywnego środowiska studenckiego, szerzenie wiedzy z zakresu inwestycji i doradztwa biznesowego, budowanie trwałych relacji między środowiskiem akademickim i biznesowym oraz umacnianie więzi społecznych.

Jaka jest misja Magazynu Deal?

  • Podejmowanie tematów kompetencji miękkich i specjalistycznych aby wspierać Studentów w rozwoju zawodowym;
  • Szerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego;
  • Udzielenie odpowiedzi na pytania, które na co dzień zadają sobie Studenci myśląc o swojej przyszłości;
  • Wskazywanie aktualnych trendów w biznesie oraz jego otoczeniu, zarówno w wymiarze makro jak i na lokalnej płaszczyźnie ekonomiczno-biznesowej;
  • Stworzenie możliwości współtworzenia magazynu przez Studentów poprzez pisanie artykułów do jednego z pięciu działów.

Jaka jest tematyka Magazynu Deal?

Deal jest magazynem o różnorodnej tematyce. Zawiera zarówno pisane przez Studentów artykuły jak i przeprowadzane przez Redakcję wywiady z inspirującymi ludźmi. Magazyn porusza zagadnienia związane z biznesem, ekonomią, a także rozwojem osobistym. Nadesłany do nas artykuł może znaleźć się w jednej z pięciu rubryk:

  • Felieton;
  • Warto wiedzieć;
  • Twoje inwestycje;
  • Twoja kariera;
  • Makroekonomia.

Jak często ukazuje się magazyn?

Magazyn Deal został wydany po raz pierwszy w czerwcu 2005 roku i od tamtej pory wydawany jest dwa razy do roku. Wyróżniamy wydanie Wiosna – Lato oraz Jesień – Zima.

Jak wygląda metodyka pisania w magazynie?

Artykuły umieszczane w Magazynie Deal powinny być długości maksymalnie 2000-2500 słów (3-4 strony, czcionka 12 oraz marginesy standardowe w Wordzie).

Tytuł ma być krótki, chwytliwy, odpowiadający artykułowi, a przede wszystkim zawierać od 2 do max. 5 wyrazów.

Ważną kwestią są także leady znajdujące się w każdym artykule, które stanowią część tekstu ciągłego (3-4 zdania wyboldowane na początku, zaraz po tytule).

wycinek-artykulu

26
Wydania
100000
Nakładu całkowitego
150000
Zasięgu każdego wydania
66
Średnia ilość stron