Magazyn Deal

Magazyn Deal

Czym jest DEAL?

DEAL jest uznanym w środowisku akademickim magazynem studenckim o tematyce ekonomiczno-biznesowej tworzonym i wydawanym przez członków SKN Inwestor. Dzięki wysokiemu poziomowi zarówno merytorycznemu, jak i edytorskiemu zyskał rangę pisma ogólnopolskiego. Zawarte w nim artykuły pisane zarówno w języku polskim jak i angielskim, mają za zadanie przybliżyć sytuację gospodarczą w kraju i na świecie. Deal to magazyn całkowicie tworzony przez studentów.

Czym jest SKN Inwestor?

Studenckie Koło Naukowe Inwestor jest organizacją studencką działającą na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Już od jedenastu lat organizuje lokalne i ogólnopolskie projekty mające na celu rozwój kompetencji i poszerzanie wiedzy wśród studentów.

Jaka jest misja Magazynu Deal?

  • Podejmowanie tematów kompetencji  miękkich i specjalistycznych aby pomóc w rozwoju zawodowym;
  • Szerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania rynku kapitałowego oraz szeroko rozumianego doradztwa biznesowego;
  • Próba udzielenia odpowiedzi na pytania, które na co dzień zadają sobie studenci myśląc o swojej przyszłości;
  • Wskazywanie aktualnych trendów w biznesie oraz jego otoczeniu, zarówno w wymiarze makro jak i na lokalnej płaszczyźnie ekonomiczno-biznesowej;
  • Możliwość współtworzenia magazynu poprzez pisanie artykułów do jednego z pięciu działów.

Jaka jest tematyka Magazynu Deal?

Deal jest magazynem bogatym w różnorodną tematykę. Zawiera zarówno artykuły jak i wywiady przeprowadzane z inspirującymi ludźmi. Porusza zagadnienia związane z biznesem, ekonomią, a także rozwojem osobistym. Artykuł może znaleźć się w jednej z pięciu rubryk:

  • Felieton
  • Warto wiedzieć
  • Twoje inwestycje
  • Twoja kariera
  • Makroekonomia

Jak często ukazuje się magazyn?

Magazyn Deal został wprowadzony na rynek w czerwcu 2005 roku i od tamtej pory wydawany jest dwa razy do roku. Wyróżniamy wydanie Wiosna – Lato oraz Jesień – Zima.

Jak wygląda metodyka pisania w magazynie?

Artykuły umieszczane w Magazynie Deal powinny być długości maksymalnie 2000-2500 słów (3-4 strony, czcionka 12 oraz marginesy standardowe w Wordzie)

Tytuł ma być krótki, chwytliwy, odpowiadający artykułowi, a przede wszystkim zawierać od 2 do max. 5 wyrazów.

Ważną kwestią są także leady znajdujące się w każdym artykule, które stanowią część tekstu ciągłego (3-4 zdania wyboldowane na początku, zaraz po tytule).

wycinek-artykulu

22
Wydania
86500
Nakładu całkowitego
150000
Zasięgu każdego wydania
66
Średnia ilość stron
Chcesz, aby twój tekst znalazł się w DEALu? Wyślij swój artykuł już teraz i pchnij swoją karierę do przodu! Kliknij „Napisz do DEALA” i wypełnij formularz. My zajmiemy się resztą!
Napisz do DEALA!